Pürüzsüz Cilt Makyajı Nasıl Yapılır

Makyaj yaparken, makyajın yüzünüzde bir maske gibi kalmaması için doğru adımları takip etmeniz gerekmektedir. Her kadın kendine özel bir makyaj tarzı oluşturur. Bunun yanı sıra makyaj yaparken uyulması gereken bazı kuralara da dikkat etmek gerekir. Örneğin pek çok kişi makyajının pürüzsüz olmasını, cildinin daha doğal ve sağlıklı gözükmesini istemektedir. Fakat bu pürüzsüzlük ağır ve kat kat sürülen ürünler ile sağlanamaz. Pürüzsüz bir makyaj için ilk önce cildinizi bu makyaja hazırlamanız gerekmektedir. Makyaj önce cildinizi derinlemesine temizlemek, süreceğiniz ürünleri ciltte tutmak için en önemli adımdır. Bir yüz temizleyici ile cildinizi temizledikten sonra nemlendirici ile kuruluğu giderin.

Pürüzsüz makyaj yapmak için ten makyajından başlamak yanlıştır. İlk olarak göz makyajını yapmanız gerekir. Özellikle kaşlarınızı doldurarak makyaja başlamanız yüz hatlarınızı daha net görmenizi sağlayacak ve pürüzsüz bir makyaj için gerekli adımları takip etmenizi sağlayacaktır.

Pürüzsüz Ten Makyajı Nasıl Olur

Ten makyajına başlarken ilk olarak cilt tüpünüze uygun ve son zamanlarda moda olan baz kremi sürmeniz, fondöteni ciltte tutmak ve kalıcı olmasını sağlamak için en önemli adımdır. Aynı zamanda açık olan gözenekleri kapatır, fondötenin ciltte kusmasını engeller. Fondöten seçimini de mutlaka cilt tipinize ve rengine uygun şekilde seçmelisiniz. Pürüzsüz bir ten makyajında önemli olan tenin parlak ve canlı gözükmesidir. Bu fondöteni makyaj süngeri ya da sık kıllı fırçalarda cildinize yedirebilirsiniz. Kullanacağınız sünger ya da fırçanın hafif ıslak ya da nemli olması ürünü daha kolay uygulamanızı sağlar.

Pürüzsüz Makyajda Göz Uygulaması

Bu tarz makyajlarda ağır göz makyajından kaçınılmalıdır. Onun yerine daha yumuşak ve hafif tonların tercih edilmesi daha pürüzsüz bir makyaj elde etmenizi sağlayacaktır. Özellikle göz kalemi ile gözü çerçevelemek göz renginizi ortaya çıkaracaktır. Takma kirpik yerine kirpik kıvırıcısı ile kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra rimel sürmeniz hem doğal hem canlı bir göz makyajı ortaya çıkaracaktır.

Allık ve Ruj Seçimi

Allık cildin daha sağlıklı gözükmesini sağlar. Bu nedenle cilt renginize uygun pembe ya da şeftali tonlarında allık kullanabilirsiniz. Ruj seçimizi göz makyajınıza göre ayarlamak makyajı daha orantılı yapacaktır.